24. 1. 2016

Zpravodaj venkova – Měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR – 1/2016

Vážení příznivci venkova,

zasíláme Vám odkazy na elektronickou podobu nového čísla Zpravodaje venkova 1/2016. Rekapituluje prosincové události a přináší nová témata.

V 1. čísle roku 2016 si například můžete přečíst:

• Verdikt senátorů k RUD šokoval starosty. Novela rozpočtového určení daní neprošla o jeden hlas. Přijatý návrh obce poškodí
  • Spolek po valné hromadě mezi hlavní úkoly zařadil opět RUD, pošty či uspořádání semináře Tvář venkova
  • Soutěž Vesnice roku naplňuje dávné sny o venkovu
  • Výbor NS MAS se na základě jihočeské výzvy zabýval zejména předfinancováním činnosti MAS
  • 140 MAS podalo žádost o MAP vzdělávání
  • Svazky obcí se zapojují do projektu SMO Centra společných služeb obcí
  • Studie současné veřejné správy SMS: spoluprací obcí proti slučování
  • Začíná podpora bezpečnosti dopravy a cyklodopravy z IROP

Zpravodaj si můžete stáhnout také na adresách:

Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Národní sítí MAS ČR zlepšují svým Zpravodajem venkova přenos informací mezi obcemi, regiony, institucemi na krajské i národní úrovni. Zpravodaj zasíláme na elektronické adresy všech obcí v ČR, mikroregionů, místních akčních skupin, zastupitelů ve všech krajích, krajské odbory regionálního rozvoje a na adresy ministerstev, které se zabývají venkovem, a dalších státních institucí. Budeme rádi, když časopis rozešlete i na adresy lidí ve vašem okolí, které by mohl rovněž zajímat.

Tomáš Šulák
Editor Zpravodaje venkova (SPOV ČR + NS MAS ČR)

www.spov.org / Zpravodaj
www.nsmascr.cz / Zpravodaj venkova
E-mail: tomas.sulak@smarv.cz

Nejbližší uzávěrka vašich příspěvků pro Zpravodaj venkova 2/2016 je 29. ledna 2016.