21. 3. 2016

Zpravodaj venkova – Měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR – 3/2016

Vážení příznivci venkova,
zasíláme Vám odkazy na elektronickou podobu nového čísla Zpravodaje venkova 3/2016. Rekapituluje zejména únorové události a přináší nová témata.

V 3. čísle roku 2016 si například můžete přečíst:

• Kdo letos vyhraje titul Vesnice roku? Začíná 22. ročník
  • Spolek se v únoru zaměřil na Evropský venkovský parlament. V březnu jednal na Dni malých obcí
  • NS MAS řešila na základně vnitřního průzkumu nové stanovy
  • MŽP hodlá zvýšit poplatky za vodu a odpady. Podle SMS je to skryté zdanění a povede k růstu chudoby
  • Snižme administrativu a řešme nezaměstnanost, zaznělo na setkání SMO
  • Neochota k řešení situace farem na horách vyústila v další rozkol v Agrární komoře
  • Hrajete? Zpíváte? Tančíte? Pořádáte akce? Přihlaste se do Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby!
  • Je kohezní politika v ohrožení? Ministryně Šlechtová razila cestu miliardám po roce 2020
  • Zpravodaj si můžete stáhnout také na adresách:

Můžete se na něj podívat i zde:

Prostorový prohlížeč:

Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Národní sítí MAS ČR zlepšují svým Zpravodajem venkova přenos informací mezi obcemi, regiony, institucemi na krajské i národní úrovni. Zpravodaj zasíláme na elektronické adresy všech obcí v ČR, mikroregionů, místních akčních skupin, zastupitelů ve všech krajích, krajské odbory regionálního rozvoje a na adresy ministerstev, které se zabývají venkovem, a dalších státních institucí. Budeme rádi, když časopis rozešlete i na adresy lidí ve vašem okolí, které by mohl rovněž zajímat.

Tomáš Šulák

Editor Zpravodaje venkova (SPOV ČR + NS MAS ČR)
www.spov.org / Zpravodaj
www.nsmascr.cz / Zpravodaj venkova

Nejbližší uzávěrka vašich příspěvků pro Zpravodaj venkova 4/2016 je ve čtvrtek 31. března 2016.

Do příštího čísla připravujeme:

• Informace z valné hromady Národní sítě MAS v Havlíčkově Brodě
  • Memorandum územních partnerů k rozpočtovému určení daní
  • V dalších číslech se budeme věnovat tématům: Místní akční plány vzdělávání. Jak nově s odpady?

Pokud nám chcete k těmto tématům sdělit své postřehy a náměty, napište na adresu: marie.sulakova@seznam.cz

zpravodaj-venkova-3-2016.pdf