Projekt spolupráce PRV

Kroje našich krajů

PRV IV.2.1.b) Projekty spolupráce (13. kolo)

Spolupracující MAS: MAS – Partnerství Moštěnka, MAS Podhostýnska, MAS Moravská cesta, MAS MALOHONT (SK)

Číslo projektu: 11/013/4210b/671/000045

Podíl MAS-PM: Podíl MAS-PM: 1.206.891 Kč (výdaje projektu celkem 4.973.500 Kč)

Anotace: podpora folkloru na území partnerských MAS – zakoupení souborů hanáckých, valašských, záhorských krojů a kroje z národopisné oblasti Gemer – Malohont na Slovensku, součástí projektu návštěva folklorních souborů na akcích na území partnerských MAS a pořízení propagačních materiálů – bannery s popisky krojů, krojované panenky.

2016 – Vystoupení folklorních souborů, Dřevohostice 31. 7. 2016

MAS – Partnerství Moštěnka ve spolupráci s městysem Dřevohostice vás zvou na vystoupení folklorního souboru, které se koná při dřevohostickém setkání dechových hudeb. Akce se koná 31. července 2016 areálu zámecké zahrady Dřevohostice. V rámci udržitelnosti projektu spolupráce „Kroje našich krajů“ vystoupí Folklorní soubor  Dřevohostice a projekt přestaví spolupracující MAS Partnerství Moštěnka, Podhostýnska, Moravská cesta a Malohont.

knk_mas_pm_2016_v1 knk_mas-pm_zapis_dvh_2016

2015 – Vystoupení folklorních souborů, Dřevohostice 26. 7. 2015

MAS – Partnerství Moštěnka ve spolupráci s městysem Dřevohostice vás zvou na vystoupení folklorních souborů, které se koná při dřevohostickém setkání dechových hudeb poslední červencovou neděli v areálu zámecké zahrady Dřevohostice. Vystoupí Folklorní soubor  Dřevohostice a  FS Kyselovský Hanáček. Akce je pořádána v rámci udržitelnosti projektu spolupráce „Kroje našich krajů“.

knk_mas_pm_2015 plakat-sdh-2015 knk_mas-pm_zapis_dvh_2015

2014 – Vystoupení folklorních souborů v Dřevohosticích

MAS – Partnerství Moštěnka ve spolupráci s městysem Dřevohostice vás zvou na vystoupení folklorních souborů, které se koná při dřevohostickém setkání dechových hudeb poslední červencovou neděli v areálu zámecké zahrady Dřevohostice. Vystoupí FS Dřevohostice ve spolupráci s MŠ Včelka Líšná, Hanácký národopisný soubor CHOLINKA, Občanská beseda Kyslovice a obec Vlkoš. Akce je pořádána v rámci udržitelnosti projektu spolupráce „Kroje našich krajů“.

knk_mas_pm_2014 knk_mas-pm_zapis_dvh_2014

2013 – Dřevohostické setkání dechových hudeb s vystoupením folklorních souborů a jarmarkem

MAS – Partnerství Moštěnka ve spolupráci s městysem Dřevohostice vás zvou na vystoupení folklorních souborů a jarmark regionálních výrobků, které se konají poslední červencový víkendareálu zámecké zahrady Dřevohostice při XX. Setkání dechových hudeb. V sobotu vystoupí folklorní soubory Občanská beseda Kyslovice, Cholinka, Malá Cholinka, obec Vlkoš a VSPT Rusava společně s obcí Dřevohostice, na neděli je připraven malý jarmark regionálních výrobků značky HANÁ regionální produkt®. Na zámku Dřevohostice je po oba dny přístupná výstava krojovaných panenek a roll up bannerů k projektu spolupráce Kroje našich krajů. Akce je pořádána v rámci udržitelnosti projektů spolupráce „Kroje našich krajů“ a „Nová energie pro regionální značku“.

knk_mas-pm_zapis_dvh_2013 plakatek_dvh_2013 tz_mas_nerez_dvh_2013 tz_mas_knk_dvh2013

2012 – Den MAS v Dřevohosticích nabídne jarmark a folklorní slavnosti

V sobotu 28. července 2012 se v zámeckém parku v Dřevohosticích bude konat první Jarmark regionálních výrobků a folklorní slavnosti – Den MAS. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné a potravinářské výrobky nesoucí značku HANÁ regionální produkt® a v bohatém programu folklorních slavností se představí osm tanečních a hudebních souborů z Moravy a slovenský folklorní soubor z Kokavy nad Rymavicou.

tz_mas_jarmark_2012  plak‡t SDH 2012 plakat_a2_jarmark_v4