7. 5. 2021

MAS Partnerství Moštěnka rozhoduje o projektech z Programu rozvoje venkova. V 6. výzvě přijala 33 žádostí!

Dohromady 33 žádostí o dotaci předložili podnikatelé, základní a mateřské školy, obce, spolky či neziskové organizace do 6. výzvy Programu rozvoje venkova (PRV), kterou v polovině března vyhlásila MAS – Partnerství Moštěnka, o.p.s. Projekty bylo možné doručit do konce dubna. Ve dvou fichích (oblastech podpory) bude nyní mezi úspěšné žadatele rozděleno celkem 8 583 229 korun.

O peníze do nezemědělských činností a agroturistiky se uchází 15 žadatelů

Ve Fichi 6 (Podpora investic do nezemědělských činností a agroturistiky) obdržela MAS celkem 15 projektů. K dispozici má dohromady 2 405 836 Kč. Ze seznamu je zřejmé, že podnikatelé nejčastěji žádají o dotace na nákup technologií pro výrobu, jako jsou brusky, pily, CNC stroje, software, vozidla kategorie N1 atd. Dotace může úspěšným žadatelům pokrýt až 45 procent nákladů.

O polovinu větší zájem podnikatelů…

„O tuto oblast podpory jeví podnikatelé vždy obrovský zájem. Letos je dokonce o polovinu větší než v roce 2019,“ řekla manažerka MAS Michaela Zmeškalová s tím, že důvodem může být i to, že vloni MAS kvůli covidu výzvu nevyhlašovala. „I tak byli podnikatelé trošku omezeni, protože mohli zažádat o dotaci na projekt v maximální hodnotě jednoho milionu korun,“ dodala.

O peníze na základní služby a obnovu se uchází 18 žadatel

Ve Fichi 9 (Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech) se s projekty přihlásilo celkem 18 žadatelů. MAS mezi ty úspěšné rozdělí 6 177 393 Kč. Největší zájem o dotace projevily obce a spolky. Žádosti se týkají zejména různých rekonstrukcí či vybavení spolkových zázemí či kulturních domů. Těm žadatelům, kteří zabodují, dotace uhradí až 80 procent nákladů.

„Tuto fichi jsme vyhlásili vůbec poprvé. Je to novinka hlavně pro neziskové organizace i obce, které dříve neměly možnost na tyto aktivity v PRV žádat,“ vysvětlila Michaela Zmeškalová s tím, že kromě neziskovek, obcí a knihoven se mohly o podporu ucházet také základní a mateřské školy.

Nyní se rozhodne o úspěšných žadatelích

„V současné době provádíme administrativní kontrolu všech žádostí a příloh. V případě potřeby vyzveme žadatele k doplnění,“ uvedla Michaela Zmeškalová. O tom, které projekty nakonec získají podporu, rozhodne v červenci hodnotící a výběrová komise. Seznam úspěšných žadatelů následně schválí programový výbor MAS a nejpozději ve středu 23. července budou projekty podpořených žadatelů přichystané k odeslání na Státní zemědělský intervenční fond.

Seznam přijatých projektů najdete ZDE.

Kontaktní údaje:

MAS – Partnerství Moštěnka, o.p.s., Kostelec u Holešova 58, Kostelec u Holešova, 768 43

Kontaktní osoby:

Manažer PRV: Michaela Zmeškalová

Tel: 733 784 707, E-mail: michaela.zmeskalova@mas-mostenka.cz

Ředitelka MAS: Markéta Poláchová Kropáčková Tel: 737 775 991, E-mail: marketa.kropackova@mas-mostenka.cz

Tisková zpráva ke stažení ZDE.