Projekt spolupráce PRV

Nová energie pro regionální značku

PRV IV.2.1. Projekty spolupráce (13. kolo)          hana_rp_160

Spolupracující MAS: Moravská cesta, MAS – Partnerství Moštěnka, MAS Uničovsko, MAS Prostějov venkov

Číslo projektu: 11/013/4210a/671/00047

Podíl žádosti/dotace MAS-PM: 150.000 Kč / 89 707 Kč (výdaje projektu celkem 775.000 Kč)

Anotace: propagace regionální značky „HANÁ regionální produkt“ na území zapojených MAS, součástí projektu je pořádání akcí a workshopů spojených s prodejem certifikovaných produktů v regionech partnerských MAS, zorganizování semináře pro výrobce, vydání propagačních materiálů.

 

Na zimních farmářských trzích se přestaví značka HANÁ regionální produkt, 17. 12. 2016

9.12.2016. V sobotu 17. prosince se na náměstí ve Fryštáku konají VÁNOČNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY. Představí se na nich v rámci udržitelnosti projektu NOVÁ ENERGIE PRO REGIONÁLNÍ ZNAČKU také značka HANÁ regionální produkt a nositelé této značky. Po celý den zajištěny bohatý program a občerstvení.

vanocni_trhy_frystak_letak

 

Frystak_trhy_17-12-2016_NEREZ

 

Do konce října vyhlášena výzva pro žadatele o regionální značku HANÁ

20.9.2015. MAS Moravská cesta ve spolupráci s MAS – Partnerství Moštěnka, MAS Regionem HANÁ, MAS Prostějov venkov, MAS na cestě k prosperitě a Asociací regionálních značek vyhlašuje 13. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt®“ pro místní výrobce, řemeslníky či zemědělce. Žádosti budou přijímány v pracovní dny v termínu od 1. 10. do 31. 10. 2015. Certifikace výrobků se uskuteční 9. 11. 2015 od 9:00 hodin v salonku Hotelu Bouzov.  Formulář žádosti o udělení značky „HANÁ regionální produkt ®“včetně příloh je k dispozici v příloze, na webové prezentaci www.moravska-cesta.cz a www.regionalni-znacky.cz/hana nebo v tištěné podobě v kanceláři MAS v Července, Svatoplukova 16, 784 01.

hana__zasady hana_kriteria_vyrobky hana_plakatek_v13 hana_zadost_vyrobky masmclp_vyzva_13_hana

Farmářské trhy ve Fryštáku představí i regionální značku HANÁ, 12. 9. 2015

7.9.2015. V sobotu 12. září se na náměstí ve Fryštáku v rámci Farmářského trhu představí nositelé značky HANÁ regionální produkt. Trh se koná od 8:00 – 12:00 hodin. Představené výrobců značky HANÁ se uskuteční v rámci udržitelnosti projetu spolupráce Nová energie pro regionální značku.

plakatek_mas_pm_2015-prac text_mas_pm_2015

 

Značkou „HANÁ regionální produkt®“ byli oceněni výrobci i nové služby

29.4.2015. Na dubnovém jednání certifikační komise bylo rozhodnuto o přidělení certifikátů dalším výrobkům – jedná se o: kovářské výrobky Ondřeje Malínka z Olomouce, kvasové a celozrnné pečivo Luďka Bečici, kávové zrno, které vyrábí žáci Středního odborného učiliště Litovel, Troubelické maso z vlastních chovů od společnosti TAGROS, Báťkovy bylinkové sirupy, Moštěnický sirup a pivo Kosíř. romě řemesel a regionálních pochoutek certifikační komise přidělila certifikát i novým službám, které sídlí na litovelském náměstí – REGIO kávárna Ječmínek a Café restaurant Záložna.

 

Nově vyhlášeny výzvy k předkládání žádostí o značku HANÁ

5.3.2015. MAS Moravská cesta ve spolupráci s MAS – Partnerství Moštěnka, MAS Regionem HANÁ, MAS Prostějov venkov, MAS na cestě k prosperitě a Asociací regionálních značek vyhlašuje 12. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt ®“ – VÝROBKY a 2. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt ®“ – SLUŽBY A UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ. Žádosti budou přijímány v pracovní dny v termínu od 9. 3. do 17. 4. 2015 (od 9 do 15 hodin). Certifikace služeb bude probíhat 27. 4. 2015 v hostinci Chomout v Chomoutově, od 10 hodin pro výrobky a od 14 hodin pro služby a ubytovací zařízení. Formulář žádosti o udělení značky „HANÁ regionální produkt ®“včetně příloh je k dispozici v příloze, na webové prezentaci www.moravska-cesta.cz a www.regionalni-znacky.cz/hana nebo v tištěné podobě v kanceláři MAS v Července, Svatoplukova 16, 784 01.

hana__zasady hana_kriteria_vyrobky hana_plakatek_v12 hana_zadost_vyrobky kriteria-sluzby-hana masmclp_vyzva_12_hana smlouva_obecna zadost-sluzby-hana-1

Značka HANÁ na Farmářském trhu ve Fryštáku, 13. 9. 2014

30.8.2014. V sobotu 13. září se na náměstí ve Fryštáku v rámci Farmářského trhu představí nositelé značky HANÁ regionální produkt. Trh se koná od 8:00 – 12:00 hodin a je zajištěn bohatý doprovodný program. Představené výrobců značky HANÁ se uskuteční v rámci udržitelnosti projetu spolupráce Nová energie pro regionální značku.

nerez_frystak_2014

 

Podzimní slavnost a řemeslný jarmark, Příkazy 20. září

30.8.2014. V sobotu 20. září se od 13:00 do 18:00 hodin v Hanáckém skanzenu v Příkazech koná Podzimní slavnost a řemeslný jarmark.  Jarmark nabídne regionální produkty z Hané i Jeseníků, v rámci slavnosti vystoupí folklorní soubory z Moravy a ženská spevácká skupina KYTICA z Bratislavy. Součástí slavnosti bude předání certifikátu HANÁ regionální produkt.

Jarmark_Prikazy_2014.jpg

 

Značku „HANÁ regionální produkt®“ získalo dalších šest výrobců

26.6.2014. Na zasedání certifikační komise dne 2. června 2014 v prostorách hotelu Bouzov byla udělena ochranná známka „HANÁ regionální produkt®“ dalším šesti zájemcům. Certifikační komise u všech výrobků hodnotila základní kritéria, mezi která patří místní původ, kvalita, šetrnost k životnímu prostředí a jedinečnost ve vztahu k regionu. Rovněž byly obnoveny certifikáty čtyř výrobců, jimž platnost značky „vypršela“. Další výzva k předkládání žádostí o značku „HANÁ regionální produkt®“ bude vyhlášena v průběhu měsíce listopadu 2014.

tz-hana-rp_ck-2-6-2014

 

Desátá výzva pro žádosti o značku HANÁ regionální produkt®

17.4.2014. MAS Moravská cesta vyhlašuje ve spolupráci s MAS – Partnerství Moštěnka, MAS Regionem HANÁ, MAS Prostějov venkov, MAS Uničovsko, MAS Na cestě k prosperitě a Asociací regionálních značek 10. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt ®“.  Jste-li výrobce, producent, zemědělec nebo řemeslník z Hané a jste hrdý na místo, kde žijete a pracujete, můžete pro svůj výrobek nebo produkt získat značku „HANÁ regionální produkt®“. Žádosti budou přijímány v pracovní dny v termínu od 22. 4. do 23. 5. 2014 (od 9 do 15 hodin). Certifikace výrobků bude probíhat 2. 6. 2014 od 10 hodin na Hotelu Bouzov . Prezentace výrobců se zúčastní žadatelé o certifikaci, mohou se zúčastnit i hosté a široká veřejnost. Kontakty pro další informace a bezplatné konzultace: Julie Zendulková, tel: 724 111 510, e-mail: julie.zendulkova@moravska-cesta.czwww.moravska-cesta.cz (HANÁ regionální produkt); Marie Tesařová, tel: 734 435 217, e-mail:marie.tesarova@mas-mostenka.cz

hana__kriteria_vyrobky hana__zadost hana__zasady hana_plakatek_v10 hana_zadost_zjednodusena smlouva_o_uzivani_znacky_obecna

 

Den MAS a Hanácké farmářské trhy se připojí k Litovelským slavnostem

8.9.2013. V sobotu 14. září se v Litovli uskuteční desátý ročník tradiční celoměstské akce „Litovelské slavnosti“ a „Dny evropského dědictví“. Na několika scénách je připravený bohatý program. Hlavní kulturní program hostí náměstí Přemysla Otakara, kde návštěvníci uslyší ARGEMU, CIMBALLICU, skupinu KRYŠTOF a zajištěny jsou i další vystoupení a atrakce, park u gymnázia nabídne dračí lodě, v sokolovně je připraveno sportovní odpoledne a scéna u muzea nabídne v rámci dne MAS Moravská cesta Hanácký farmářský a řemeslný trh značky HANÁ k propagaci regionálního značení výrobků a realizovaného projektu spolupráce Nová energie pro regionální značku. K vidění zde budou také ukázky práce se zvířaty, dobové ležení a ukázky zbraní. V rámci Dnů evropského dědictví jsou otevřeny Radniční věž, Muzeum, Kaple sv. Jiří a Knihovna.

litovel-farm-trhy-13 lit-slavnosti-2013-2

 

Svatovavřinecká pouť v Nové Hradečné nabídne také lidový jarmark

7.8.2013. V neděli 11. srpna se v Nové Hradečnéod 9 do 14 hodin koná tradiční Svatovavřinecká pouť. Na programu Slavnostní požehnání, Te Deum a Novokněžsvatovavrinecka_pout_150ské požehnání, připraveny jsou posezení s cimbálovou muzikou, divadlo pro děti a další atrakce. Akci doplní jarmark regionálních výrobků značky HANÁ k podpoře regionálního značení a projektu spolupráce Nová enrgie pro regionální značku.

 

Dřevohostické setkání dechových hudeb nabídne i folklorní soubory, jarmark

23.7.2013. MAS – Partnerství Moštěnka ve spolupráci s městysem Dřevohostice vás zvou na vystoupení folklorních souborů a jarmark regionálních výrobků, které se konají poslední červencový víkend v areálu zámecké zahrady Dřevohostice při XX. Setkání dechových hudeb. V sobotu vystoupí folklorní soubory Občanská beseda Kyslovice, Cholinka, Malá Cholinka, obec Vlkoš a VSPT Rusava společně s obcí Dřevohostice, na neděli je připraven malý jarmark regionálních výrobků značky HANÁ regionální produkt®. Na zámku Dřevohostice je po oba dny přístupná výstava krojovaných panenek a roll up bannerů k projektu spolupráce Kroje našich krajů. Akce je pořádána v rámci udržitelnosti projektů spolupráce „Kroje našich krajů“ a „Nová energie pro regionální značku“.

knk_mas-pm_zapis_dvh_2013 plakatek_dvh_2013 tz_mas_knk_dvh2013 tz_mas_nerez_dvh_2013

 

Zahájení lázeňské sezóny a jarmark regionálních výrobků ve Skalce

8.5.2013. Lázně Skalka zvou na slavnostní zahájení lázeňské sezóny v sobotu 11. května. Od 14 hodin se můžete těšit na žehnání pramenů, Dechový orchestr mladých ZUŠ Němčice nad Hanou, TJ Sokol Tovačov, Divadelní společnost Větřák a country kapelu Poslední kovboj. Akci doprovodí jarmark regionálních výrobků značky HANÁ na podporu regionálního značení výrobků a realizovaného projektu spolupráce „Nová energie pro regionální značku“. Občerstvení zajištěno, pro děti skákací hrad zdarma.

plakatek_skalka

 

 

 

 

 

 

Pozvánka na setkání držitelů značky HANÁ regionální produkt

4.11.2012. V pondělí 5. listopadu se od 11 hodin ve Štěpánově uskuteční setkání certifikovaných výrobců značky HANÁ regionální produkt. Seminář pořádá MAS Moravská cesta a Celostátní síť pro venkov.

pozvanka_hana_05112012

 

Jarmark regionálních výrobků a folklorní slavnosti v Příkazech

19.9.2012. Pestré kulturní odpoledne prožili všichni, kdo v sobotu 15. září zavítali na jarmark regionálních výrobků a folklorní slavnosti do Hanáckého skanzenu v Příkazech. Na akci zavítalo na tisíc milovníků folklórního žánru. V programu se předvedl Hanácký národopisný soubor Cholinka z Choliny, folklorní soubor Hanačka z Litovle, Valašský krúžek písní a tanců Rusavjan z Rusavy, Mužský pěvecký sbor z Tečovic a hostující folklorní soubor Sinec ze Slovenska. Zpestřením akce byla ukázka mlácení obilí cepy a mlátičkou, doprovázeno mluveným slovem Národopisného souboru Pantla z Nákla. Součástí akce bylo také slavnostní předávání certifikátů „Haná regionální produkt®“.

tz_den_mas_prikazy

 

Den MAS v Dřevohosticích nabídne jarmark a folklorní slavnosti

20.7.2012. V sobotu 28. července 2012 se v zámeckém parku v Dřevohosticích bude konat první Jarmark regionálních výrobků a folklorní slavnosti – Den MAS. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné a potravinářské výrobky nesoucí značku HANÁ regionální produkt® a v bohatém programu folklorních slavností se představí osm tanečních a hudebních souborů z Moravy a slovenský folklorní soubor z Kokavy nad Rymavicou.

plakat_a2_jarmark_v4 plak‡t SDH 2012

 

 

 

 

 

tz_mas_jarmark_2012

 

Jarmark výrobků certifikovaných regionální značkou HANÁ ve Skalce

16.5.2012. V sobotu 19. 5. 2012 se v lázeňském parku ve Skalce při příležitosti zahájení lázeňské sezóny a žehnání léčivých minerálních pramenů uskuteční první jarmark regionálních výrobků pořádaný v rámci projektu spolupráce „Nová energie pro regionální značku“. Jarmark začne v 13.00 hodin a  nabídne tradiční výrobky certifikované značkou „HANÁ regionální produkt®“. Budou zde předány také certifikáty novým držitelům této značky. Bohatý kulturní program a občerstvení jsou zajištěny.

jarmark_skalka otevirani_lazni_skalka

 

Regionální značka HANÁ získala pro svou propagaci novou energii

1.2.2012. Zviditelnit místní výrobky a služby z Hané a obrátit k nim pozornost spotřebitelů je cílem nového projektu čtyř místních akčních skupin z Olomouckého kraje. Projekt „Nová energie pro regionální značku“ je zaměřen na posílení propagace značky HANÁ regionální produkt®, která je určena výrobcům tradičních výrobků z Hané, které jsou kvalitní, šetrné k životnímu prostředí a jedinečné ve vztahu k regionu.

tz_mas_mclp_nerez_31012012

 

Odběr e-mailového zpravodaje

Přihlaste se k odběru a žádná z důležitých aktualit Vám již neunikne.

Partneři

Národní síť MAS Spolek pro obnovu venkova Haná regionální produkt Ministerstvo zemědělství UNIVES Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje