15. 10. 2024

Neformální setkání starostů z území MAS – Partnerství Moštěnka

V pondělí 30. září 2024 probíhalo od 17 hodin starostovské setkání v prostorách minipivovaru Štulbach v Horní Moštěnici.

Setkání se celkem zúčastnilo 27 zástupců obcí. Pan Zbyněk Žákovský, starosta obce Prusinovice a předseda Programového výboru MAS – Partnerství Moštěnka, přivítal všechny přítomné a představil program setkání.

Poté se slova ujala Mgr. Alena Pizúrová, ředitelka Charity Přerov, a poskytla informace o nově vzniklé službě Senior taxi a poprosila o spolupráci v regionu Přerovska. Předseda mikroregionu Moštěnka, Mgr. Tomáš Volek, tuto nabízenou službu ocenil a navrhnul další projednání v území MAS.

Mgr. Jaroslav Šlechta, starosta obce Košíky a pověřená osoba ze strany MMR, předal základní informace z oblasti Společenství obcí, které se chystá na MMR.

Následně manažerka MAS Michaela Zmeškalová informovala přítomné o projektu spolupráce v rámci SZP a představila možnosti a pravidla projektu. Dále pozvala všechny na bezplatné školení z oblasti umělé inteligence, které pořádá MAS ve dnech 28. – 29. 11. 2024 v Kostelci u Holešova.

Ivana Doleželová, manažerka MAS, přítomným představila stránku MAS – Partnerství Moštěnka na sociální síti Facebook a vyzvala ke vzájemnému sdílení informací. Představila rozhovory s osobnostmi z území MAS a nabídla je k publikaci do obecních zpravodajů.

Každý z předsedů mikroregionu (MR Moštěnka, MR Holešovsko, MR Žídelná) popsal odpadové hospodářství ve svém území a to, jaké jsou výhody, nevýhody a příležitosti odpadového hospodářství v jejich oblasti. Pan Ing. Martin Bartík, starosta obce Rymice a předseda mikroregionu Holešovsko, představil aktuality v oblasti odpadového hospodářství na svém území. Starostka Přílep, Ing. Ivana Sehnalová, mluvila o jejich pozitivních zkušenostech se svozem odpadů v obci, který se jim osvědčil.

Setkání probíhalo v přátelské atmosféře až do večerních hodin.