28. 2. 2016

Zpravodaj venkova – Měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR – 2/2016

Vážení příznivci venkova,

zasíláme Vám odkazy na elektronickou podobu nového čísla Zpravodaje venkova 2/2016. Rekapituluje lednové události a přináší nová témata.

V 2. čísle roku 2016 si například můžete přečíst:

• Spolek se prezentoval na Regiontouru 2016 v Brně. Křtila se nová kniha Venkovské stavby
  • Někdy mám pocit, že chodím pořád dokola jako kočka za ocasem, říká v rozhovoru předseda Spolku pro obnovu venkova ČR Eduard Kavala
  • Lednová schůze Spolku: rozpočtové určení daní, příprava semináře o půdě, odpady
  • Výbor NS MAS posoudil výstupy projektu SMS o spolupráci obcí na platformě MAS, řešil pravidla CLLD i venkovský parlament
  • ROK ŘEMESEL: Asociace malých a středních podniků a profesní spolky zahajují změny v tuzemském řemesle
  • Národní dotační programy MMR ČR přijaly tři tisíce žádostí za 2,2 miliardy
  • Nový program MZe/SZIF „Udržování a obnova kulturního dědictví venkova“

Zpravodaj si můžete stáhnout také na adresách:

Prostorový prohlížeč:

Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Národní sítí MAS ČR zlepšují svým Zpravodajem venkova přenos informací mezi obcemi, regiony, institucemi na krajské i národní úrovni. Zpravodaj zasíláme na elektronické adresy všech obcí v ČR, mikroregionů, místních akčních skupin, zastupitelů ve všech krajích, krajské odbory regionálního rozvoje a na adresy ministerstev, které se zabývají venkovem, a dalších státních institucí. Budeme rádi, když časopis rozešlete i na adresy lidí ve vašem okolí, které by mohl rovněž zajímat.

Tomáš Šulák
Editor Zpravodaje venkova (SPOV ČR + NS MAS ČR)

www.spov.org / Zpravodaj
www.nsmascr.cz / Zpravodaj venkova

E-mail: tomas.sulak@smarv.cz

Nejbližší uzávěrka vašich příspěvků pro Zpravodaj venkova 3/2016 je 4. března 2016.

zpravodaj-venkova-2-2016.pdf