Aktuality

16. 11. 2022

MAS bude poskytovat poradenství a pomoc s dotací z programu Nová zelená úsporám Light

Od 9. 1. 2023 startuje na pomoc seniorům a nízkopříjmovým domácnostem program Nová zelená úsporám Light, který je zaměřený na podporu energetických úspor domácností. Jedná se o finanční pomoc do výše 150 tisíc Kč na snadno realizovatelné úpravy a částečné renovace rodinných domů jako jsou zateplení fasády, střechy, stropů, podlah, výměny oken nebo vstupních dveří. Tyto finanční prostředky žadatel získá zálohově (tedy před realizací) a výše dotace může dosáhnout až 100 % z přímých realizačních výdajů.

Místní akční skupina bude součástí rozsáhlé poradenské sítě, která bude poskytovat domácnostem potřebné informace, v případě zájmu její zástupce provede žadatele z území MAS celým procesem získání dotace, od podání žádosti až po doložení realizace úsporných opatření.

I když příjem žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám Light začíná 9. ledna 2023, s pracemi je však možné začít již nyní, protože podpořena budou opatření realizovaná již od 12. září 2022.

V současné době probíhá kampaň na podporu programu Nová zelená úsporám Light. Poradenství prostřednictvím MAS bude zahájeno od 9. 1. 2023, ale již nyní registrujeme zájemce. V případě, že máte o poradenství zájem, přihlaste se prosím u Petra Nováka, tel. č. 605 473 844 nebo e-mail petr.novak@mas-mostenka.cz, do e-mailu uveďte své celé jméno, kontakt na Vás (telefon/e-mail) a obec, ve které bydlíte.

Poradenství provádíme na území působnosti MAS, tedy pro obyvatele obcí: Beňov, Bezuchov, Bochoř, Bořenovice, Čechy, Dobrčice, Domaželice, Dřevohostice, Fryšták, Holešov, Horní Lapač, Horní Moštěnice, Hostišová, Kostelec u Holešova, Křtomil, Lechotice, Lipová, Líšná, Ludslavice, Lukoveček, Machová, Martinice, Míškovice, Mysločovice, Nahošovice, Němčice, Pacetluky, Podolí, Pravčice, Prusinovice, Přestavlky, Přílepy, Racková, Radkova Lhota, Radkovy, Roštění, Rymice, Říkovice, Sazovice, Stará Ves, Tečovice, Třebětice, Turovice, Věžky, Vlkoš, Zahnašovice, Žalkovice, Želatovice, Žeranovice.

Další informace:

Odběr e-mailového zpravodaje

Přihlaste se k odběru a žádná z důležitých aktualit Vám již neunikne.

Partneři

Národní síť MAS Spolek pro obnovu venkova Haná regionální produkt Ministerstvo zemědělství UNIVES Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje