Aktuality

5. 8. 2021

MAS připravuje na srpen a září další vzdělávací akce pro učitele v rámci projektu MAP

Na metodické setkání zaměřené na rozvoj matematické gramotnosti pomocí her, kurz první pomoci či na dvoudenní vzdělávací akci se mohou hned zkraje nového školního roku těšit pedagogové základních a mateřských škol z ORP Holešovsko. Aktivity pro ně připravuje MAS Partnerství Moštěnka v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP II). A teď podrobněji…

Pojďme si hrát s matematikou

Pro učitele matematiky 4. nebo 5. třídy či na druhém stupni se uskuteční v pondělí 30. srpna dopoledne na 1. Základní škole Holešov metodické setkání s názvem Rozvíjíme matematickou gramotnost pomocí her. Na programu je práce s výukovými krabičkami, práce se stavebnicí MAGNEFORMS a dalšími pomůckami doporučenými k rozvoji matematické gramotnosti.

Školení první pomoci s teorií i praxí

Zopakovat si anebo se dozvědět i něco nového o tom, jak správně poskytnout první pomoc, to se vždycky hodí. Školení první pomoci je dvoudenní, koná se ve středu 1. a ve čtvrtek 2. září, vždy v čase od 13 do 17 hodin v prostorách 2. ZŠ Holešov ve Smetanových sadech. Na programu, který zajišťují pracovnice Ruce na srdce, je nejen teorie, ale i nácvik praktického poskytnutí první pomoci, účastníci se dozví také něco o specifických případech, které mohou nastat u školní mládeže či při školních aktivitách. 

Dvoudenní setkání pedagogů s exkurzemi i přednáškou Boba Kartouse

Doma není nikdo prorokem a také není nad to potkat se s kolegy jinde než na půdě vlastní školy, dozvědět se o vzdělávání zase něco nového. Právě z tohoto důvodu připravili organizátoři dvoudenní vzdělávací setkání pedagogů základních a mateřských škol, které je v plánu ve čtvrtek 30. září a pátek 1. října. Dějištěm bude penzion Skalák ve Skalce u Ježova na Hodonínsku. Program je opravdu nabitý. Ještě ve čtvrtek podniknou například exkurzi do školy v Uherském Hradišti, která používá moderní metody při výuce s mimořádně nadanými dětmi. Páteční program nabídne přednášku a workshop ředitele Pražského inovačního institutu Boba Kartouse, který se věnuje budoucnosti výchovy a vzdělávání v prostředí rychle se měnícího světa.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Odběr e-mailového zpravodaje

Přihlaste se k odběru a žádná z důležitých aktualit Vám již neunikne.

Partneři

Národní síť MAS Spolek pro obnovu venkova Haná regionální produkt Ministerstvo zemědělství UNIVES Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje