18. 1. 2021

Nová strategie ovlivní další vývoj regionu v příštích sedmi letech. Záleží i na vás, jaký bude!

Novou strategii na období let 2021 až 2027, která ovlivní další směřování regionu, připraví ke schválení během letošního roku MAS – Partnerství Moštěnka. Strategie komunitně vedeného místního rozvoje regionu je důležitým podkladem pro získání finančních prostředků na realizaci projektů. „Zapojte se do tvorby strategie vy všichni, kdo chcete něco změnit nebo čerpat dotace,“ vyzývá ředitelka MAS – Partnerství Moštěnka Markéta Poláchová Kropáčková.

Místní akční skupiny tvoří tyto strategie vždy na sedm let. Vycházejí přitom z komunitních plánování. Nápady, názory a podněty, které na nich zazní, bývají zpracovány do finální verze, takže každý má možnost ovlivnit, do čeho se bude v příštích letech investovat. Tedy zda se bude pokračovat v opravách chodníků, cyklostezek, investicích do škol nebo se zaměří větší pozornost na jiné potřebné oblasti podpory.

Nové programové období přinese i nové možnosti

Podle ředitelky MAS – Partnerství Moštěnka bude nové programové období podobné jako to stávající. „Otevřou se nám ale i trochu jiné a významnější možnosti než doposud,“ řekla Markéta Poláchová Kropáčková, která apeluje na všechny, kdo předpokládají, že budou prostřednictvím MAS čerpat podporu, aby se aktivně podíleli na přípravě strategie, a tím i na nastavení oblastí, které bude MAS v regionu podporovat.

S podporou mohou počítat i dobrovolní hasiči nebo školy

S dotacemi budou moct počítat i projekty, které nebývají podporovány z evropských fondů na národní úrovni. „Chceme se zaměřit např. na dobrovolné hasiče nebo kmenové třídy v základních školách,“ uvedla dále Markéta Poláchová Kropáčková s tím, že je ale nezbytné, aby přímo lidé z regionu řekli, co je pro ně důležité.

Přijďte a diskutujte s námi. Čas už nás začíná tlačit

„Potřebujeme, aby nás starostové seznámili s tím, na co jsou připraveni, na co by rádi čerpali, aby nám podnikatelé a spolky sdělili, co je pálí a s čím potřebují pomoci,“ vzkazuje. „Přemýšlejte o tom už nyní a pak přijďte a diskutujte s námi v pracovních skupinách. Termíny setkání vám dáme dostatečně dopředu vědět na webových stánkách MAS. Čas nás už začíná tlačit, hned, jakmile se situace s epidemií trošku uklidní, začneme intenzivně vyjednávat,“ dodala.

Kontakt pro další informace: Markéta Poláchová Kropáčková, Tel.: 737 775 991, e-mail: marketa.kropackova@mas-mostenka.cz