Aktuality

3. 4. 2023

Pedagogové MŠ a ZŠ z Holešovska navštívili Experimentárium v Otrokovicích

Ve středu 29. 3. 2023 se více než 50 pedagogů mateřských a základních škol z Holešovska zúčastnilo vzdělávací akce pořádané Krajským akčním plánem Zlínského kraje ve spolupráci s projektem Místní akční plán III pro ORP Holešov.

Akce byla zaměřena na představení a prohlídku Experimentária provozovaného SPŠ v Otrokovicích, které je centrem přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních, základních a mateřských školách ve Zlínském kraji. Účastníci si mohli prohlédnout více než 10 expozic, v rámci kterých se seznámili se zajímavými pomůckami pro výuku (např. 3D mikroskopem, 3D scannerem, 3D tiskárnami, v přípravě je i 3D pískoviště). Experimentárium také disponuje planetáriem nebo 3D kinem.

V závěru byly pedagogům představeny výukové kurzy pro žáky ZŠ a MŠ, které Experimentárium pořádá, a i u zástupců mateřských škol vzbudily velký zájem sem děti za zábavným vzděláváním přivést.

Odběr e-mailového zpravodaje

Přihlaste se k odběru a žádná z důležitých aktualit Vám již neunikne.

Partneři

Národní síť MAS Spolek pro obnovu venkova Haná regionální produkt Ministerstvo zemědělství UNIVES Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje