Aktuality

20. 11. 2019

Web Dobrá práce v obci

Pro inspiraci představujeme web Dobrá práce v obci, který nabízí přehled nástrojů na podporu zaměstnávání obtížně uplatnitelných osob, které jsou propojeny ukázkami inspirativních praxí v této oblasti. Web je určen místním aktérům na obecní úrovni, zaměstnavatelůmsociálním pracovníkům v přímé péči, realizátorům a tvůrcům projektů a dalším lidem či subjektům, které se pohybují v oblasti zaměstnávání obtížně uplatnitelných uchazečů. Můžete jej využít jako zdroj praktických informací, odborných znalostí i inspirace pro zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných či jinak znevýhodněných osob.

Na stránkách lze najít souhrn nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti ČR i jiných, jejich popis a praktická doporučení k jejich zavádění. Nástroje jsou filtrovány podle zaměření uživatele a jeho potřeb, a také je lze zobrazit jako prostý seznam. K většině nástrojů je připojena „inspirace“, neboli příběh zajímavé praxe, který ilustruje jejich využití. Web dále obsahuje užitečné odkazy na zdroje prakticky (formuláře, metodiky) nebo odborně prohlubující téma (studie, oborové organizace apod.).
Vytvořený web bychom rádi dále rozvíjeli a obohacovali, takže uvítáme jakékoliv další podněty v oblasti nástrojů na podporu zaměstnanosti či dobrých praxí.

Web naleznete zde: http://zamestnavam.pracevobci.cz

Odběr e-mailového zpravodaje

Přihlaste se k odběru a žádná z důležitých aktualit Vám již neunikne.

Partneři

Národní síť MAS Spolek pro obnovu venkova Haná regionální produkt Ministerstvo zemědělství UNIVES Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje