11. 4. 2016

Zpravodaj venkova – Měsíčník SPOV ČR a NS MAS ČR – 4/2016

Vážení příznivci venkova,

zasíláme Vám odkazy na elektronickou podobu nového čísla Zpravodaje venkova 4/2016. Rekapituluje zejména březnové události a přináší nová témata.

V 4. čísle roku 2016 si například můžete přečíst:

• Tři organizace samospráv požadují významné posílení rozpočtů obcí. Debyrokratizací země
  • Přihlaste se do Vesnice roku 2016
  • Naší velkou výhodou je 100 milionů z POV, to jiné kraje nemají, říká Luboš Peterka, starosta městyse Radomyšl a předseda SPOV Jihočeského kraje
  • Valná hromada NS MAS: Musíme být aktivnější v podávání žádostí o podporu strategií regionů
  • Recept na budoucnost rozvoje měst přinesla Pražská deklarace schválená během Evropského Habitatu
  • Obce: Do regionů by mělo jít víc peněz na cestovní ruch z národních zdrojů
  • Agrární spolky: Dotace z PRV stále neslouží primárnímu účelu. Více se podporuje průmyslové zemědělství
  • Počet rozpracovaných pozemkových úprav se zvýšil téměř o 320 %

Zpravodaj si můžete stáhnout také na adresách:

Prostorový prohlížeč:

Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Národní sítí MAS ČR zlepšují svým Zpravodajem venkova přenos informací mezi obcemi, regiony, institucemi na krajské i národní úrovni. Zpravodaj zasíláme na elektronické adresy všech obcí v ČR, mikroregionů, místních akčních skupin, zastupitelů ve všech krajích, krajské odbory regionálního rozvoje a na adresy ministerstev, které se zabývají venkovem, a dalších státních institucí. Budeme rádi, když časopis rozešlete i na adresy lidí ve vašem okolí, které by mohl rovněž zajímat.

Zpravodaje venkova (SPOV ČR + NS MAS ČR)
www.spov.org / Zpravodaj
www.nsmascr.cz / Zpravodaj venkova

Nejbližší uzávěrka vašich příspěvků pro Zpravodaj venkova 5/2016 je ve čtvrtek 29. dubna 2016.

Do příštího čísla připravujeme:

• Informace ze semináře k pozemkovým úpravám v Senátu v Praze
  • Závěry jednání zástupců SPOV, SMS a SMO s ministrem financí k RUD
  • V dalších číslech se budeme věnovat tématům: Místní akční plány vzdělávání. Jak nově s odpady?

Pokud nám chcete k těmto tématům sdělit své postřehy a náměty, napište na adresu: marie.sulakova@seznam.cz

zpravodaj venkova 4-2016